Pozostałe

CIEPŁA RAMKA
Bezpośrednim, niewątpliwym skutkiem zastosowania cieplejszej krawędzi jest obniżenie kondensacji wilgotności po wewnętrznej stronie szklanych wypełnień – powszechnie znanego zaparowania okien – zwiększającego ryzyko powstania pleśni, obniżającej ich przejrzystość, powodującego uszkodzenia przede wszystkim drewnianych ram okiennych/drzwiowych. W ten sposób osiągana jest dłuższa żywotność okien i jednocześnie powiększana oszczędność energii.
Niższe koszty ogrzewania dzięki lepszej termoizolacji: Termicznie ulepszona ramka dystansowa przekonuje optymalnym oporem cieplnym. Współczynnik przenikania ciepła jest w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium o co najmniej 0,1 W/m^(2)K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m^(2)K. W rezultacie, przy zastosowaniu ramek dystansowych można zaoszczędzić do 5 % kosztów ogrzewania. Jest to przyjazne dla portfela i dla środowiska – dzięki niższej emisji CO^(2).

 

 


 NAWIEWNIKI

Jedną z dróg, którymi duże ilości ciepła wydostają się z domu mogą być nieszczelne okna. Rada jest jedna – należy je wymienić, a w domu natychmiast zrobi się cieplej. Nowe okna mogą być jednak zbyt szczelne, co doprowadzi do zawilgocenia budynku. Świeże, wymienione powietrze, to – najkrócej mówiąc – zdrowie. W słabo wentylowanych pomieszczeniach wzrasta wilgoć, co może prowadzić do rozwoju grzybów, czy pleśni powodujących alergie i choroby dróg oddechowych. Pamiętajmy, że nasze meble, dywany, czy sprzęt też emitują toksyny, a my sami wydychamy dwutlenek węgla. Wypadki zaczadzeń, czyli zatruć tlenkiem węgla, najczęściej mają swoją przyczynę również w niedostatecznej wentylacji. Jak widać, zagrożeń jest naprawdę wiele, na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rzeczą jest prawidłowa wymiana powietrza w naszych pomieszczeniach. I na to jest jednak sposób – nawiewnik okienny.
Ze względu na sposób działania nawiewniki okienne możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

 

HIGROSTEROWANE

Nawiewniki higrosterowane sterowane są automatycznie pod wpływem zmiany zawartości wilgotności względnej powietrza wewnątrz pomieszczenia. Czujnik, pod wpływem zmian wilgotności, zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza. Nawiewniki charakteryzują się wydajnością do 35 m3/h oraz izolacyjnością akustyczną do 37 dB.

 

CIŚNIENIOWE

Dzięki regulacji automatycznej ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo użytkownik ma możliwość ograniczenia przepływu powietrza do minimum. Nawiewniki charakteryzują się wydajnością do 45 m3/h (przy podciśnieniu 20 Pa) oraz izolacyjnością akustyczną do 33 dB, w pozycji maksymalnego otwarcia.

 

RĘCZNE

Ilość dostarczanego powietrza zależy od położenia przysłony. Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, decydując o ilości dostarczanego powietrza ręcznie zmieniając położenie przepustnicy nawiewnika.

 


 SZPROSY MIĘDZYSZYBOWE

Szprosy wykonane z ozdobnych aluminiowych profili, mocowane są na stałe do międzyszybowych ramek i znajdują się wewnątrz zestawu szyb. Obecnie wariant najpopularniejszy i stosunkowo niedrogi. Mogą być stosowane zarówno jako cienkie listwy (8mm - najczęściej złote) lub szersze paski nawet kilku centymetrowe.

 

Kontakt: Tel. +48 698 373 945      Email: dsb@dsb-krakow.pl